Постановка цілей.

Здійснюємо мрії

Всі ми маємо свої мрії, у кожного вони абсолютно різні, у когось це власний невеликий острів з великим будинком і терасою з видом на океан, хтось мріє про власний літак або яхту.

Мріяти потрібно і корисно, але не варто забувати, що мрії збуваються тільки в тому випадку, якщо для їх досягнення ми ставимо собі конкретні цілі для досягнення бажаного результату. Інакше мрії, в кінцевому рахунку, так і залишаться всього на всього гарною картинкою у ваших думках.

Між мрією і метою є певні відмінні риси. Цілі, як правило, мають більш сформульоване трактування і записуються на папері, тоді як мрії ми тримаємо в голові у вигляді якихось абстрактних образів.

Відповідальність за досягнення поставлених цілей несе конкретналюдина, яка відповідає за виконання і досягнення поставленого завдання, в той час як у мріях представляється все так, начебто все відбувається само собою, і ви вже все маєте.

Наступна відмінність полягає в тому, що будь-яка поставлена мета вимагає витрати тих чи інших ресурсів виконавцем (часу, зусиль), це свого роду ваша інвестиція у досягнення. При чому, інвестиція в кінцевому результаті повинна себе окупити у співвідношенні вкладеного ресурсу до отриманих вигод.

Дуже часто можна зустріти людей, які на питання про те яка ж у них мета, відповідають однозначно «Хочу багато грошей» або «Хочу заробляти мільйон».

Знаєте в чому найбільша помилка? Та ви напевно вже здогадалися, це зовсім не мета, це мрія насправді. Запитайте себе, а навіщо менігроші?

Уявіть собі ситуацію, що у вас дуже велика кількість грошей, які ви не можете насправді нікуди витратити, лежать вони у вас в банку мертвим вантажем. Ну і напрошується питання, а навіщо?

Насправді гроші це ресурс, який ми витрачаємо на те, що нам потрібно. По цьому не робіть поширену помилку. Запитуйте себе постійно: Навіщо? Тоді ви будете знати конкретну причину, навіщо і для чого вам необхідна та чи інша сума, і відповідно предмет вашого бажання автоматично стане Ціллю.

Основні принципи правильної постановки цілі:

Тепер саме час зі своїх мрій і бажань виділити вже більш конкретні цілі, яких ми хочемо досягти і при визначенні мети рекомендуємо керуватися декількома принципами.

· Завжди записуйте поставлені цілі на папері

Коли поставлена мета записується на папері, висока ймовірність того, що ви зможете досягти її. Ви зрозумієте, яким чином ви будете здійснювати задумане. І що не маловажливо, ви зможете більш конкретно визначитися з тим, що вам насправді необхідно.

При записуванні цілей на папері, ви завжди зможете їх скорегувати при повторному перегляді. Ніколи не бійтеся змінювати свої цілі, тому як ви господар своїх цілей і при закінченні часу, вони можуть змінюватися і коригуватися залежно від ситуації.

· Ставте собі великі цілі, поєднуючи їх з маленькими

Насправді це робиться дуже просто. Наприклад ви поставили мету купити собі автомобіль на протязі року, в результаті для його покупки вам буде необхідно відкладати на протязі року, кожен місяць або тиждень, певну суму грошей.

Таким чином, ви виділяєте для себе кілька підпунктів, виконання яких в кінцевому результаті приведе вас до задуманого. Чим більше таких пунктиків, тим ясніше ставатиме загальна картина дій, які ви будете виконувати, і тим більше підвищується ймовірність того, що кінцева мета буде досягнута.

· Формулюйте свої цілі позитивно

Позитивні думки набагато сильніші негативних. Людина завжди приваблює в своєжиттяті обставини, які відповідають її свідомості. Якщо у ваших думках будуть присутні тільки позитивні думки, до вас завжди буде притягатися позитив. І навпаки якщо ви будете мислити негативно, «Сьогодні просто жахливий день, не хочу йти на роботу», то так день і складеться, плюс ви підете з титанічним нехотіння на свою роботу. Завжди ставте завдання, яке викликає у вас тільки позитивні відчуття.

Формулюйте свої цілі завжди без частки «не», так як підсвідомість не сприймає цю частинку. Наприклад, якщо ви поставите перед собою мету «Я не хочу бути слабким», підсвідомість сприйме дану установку ствердно, а саме «Я хочу бути слабким», але вам це явно не потрібно, тому так робити не слід.

· Дотримуйтеся деяких критеріїв при постановці кожної мети

1. Конкретність.Завжди ставте собі запитання про те, що ви хочете отримати від даної мети, який конкретний результат.

2. Вимірування.Завжди встановлюйте собі якийсь вимірювач, який у подальшому дасть вам зрозуміти чи досягнута поставлена мета. Вимірювальний критерій може бути різний: час, вартість (кількість грошей для покупки якоїсь речі), кількість продажів, час і т.д.

3. Досягнення.Співставляйте свої особисті та професійні якості з поставленою метою, це необхідно робити для того щоб ви чітко могли розрахувати свої можливості при досягненні мети зберігши при цьому тонкий баланс між витратою своїх зусиль і досягненням результату. Повинна бути поставлена якась гранична планка у відповідності з вашими поточними можливостями і досвідом, вона ні в якому разі не повинна бути занижена.

4. Значимість.Завжди розмірковуйте, навіщо вам необхідно виконувати ту чи іншу задачу, чи важлива вона для досягнення більш глобальної мети. Так само за допомогою значущості можна визначити порядок виконання кожного пункту вашої матриці цілей.

5. Час.Встановлюйте терміни, при яких ваша мета повинна бути виконана, причому бажано встановлювати максимально точні значення, встановлюючи певний проміжок часу, наприклад з 1 грудня по 5 березня.

Всі ці критерії дозволять більш детально до дрібниць описати поставлене завдання, що підвищує ймовірність втілення в життя мети саме такою, якою ви її бачите. Більш великі і розмиті цілі можуть збутися як завгодно.

· Пишіть цілі тільки відносно себе любимого і тільки в поточному часу

Не можна, щось робити вчора або завтра, а можна робити тільки зараз. Навіть коли ми складаємо план своїх бажань, ми це робимо зараз, тим самим формуючи своє майбутнє. Коли ми говоримо «Я досягну» підсвідомо ми розуміємо, що це буде не зараз, в результаті чого цього може так і не настати, тому говоріть «Я досягаю» тим самим стверджуючи, що ви вже працюєте над досягненням мети.

Постановка мети щодо іншої людини, «Я хочу щоб він / вона ...» не зовсім правильна, так як ми не можемо втручатися у долю іншої людини, але можна цілком поєднувати «Я стаю набагато щасливішим від того що він / вона ...».

· Ставте мету по максимуму

Не обмежуйте себе, ставте максимально можливу мету. Не піддавайтеся сумнівам, якщо у вас відразу виникне запитання «а чи зможу я?», Зможете, обов'язково зможете! Повірте в те, що у вас все вийде, і ви все зможете, так як сумніви можуть підірвати втілення мети в життя.

Але і перегинати палицю не варто. У крайньому випадку, ставте собі якийсь діапазон, наприклад якщо це стосується грошей, то це звучатиме так «заробляти від 350 до 500 доларів на тиждень».

· Шукайте натхнення, йдіть до своєї мети і хваліть себе за результати

Спілкуйтеся з людьми, які вже досягли конкретних результатів, надихайтесь їх результатами, повірте в те, що зможете і ви. Читайте літературу, яка надихає вас на подвиги.

Якщо досягнули мети? Відмінно, похваліть себе, проведіть короткий екскурс в історію досягнення результату, можете навіть описати її. Відсвяткуйте, сходіть в ресторан або кафе, влаштуйте святкову вечерю вдома.

Запам'ятайте, досягають своїх цілей вольові та вперті люди, йдіть до мети, ні дивлячись ні на що і у вас обов'язково все вийде! Киньте собі виклик!

Кiлькiсть переглядiв: 441

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.