Онуки: радість чи тягар?

Як виховувати онуків і чи потрібно взагалі брати участь у їх вихованні? Як пояснити дітям, що ви не готові присвятити онукам весь свій час?

/Files/images/tse_vajlivo_znati/RxlN1sqarzk.jpg

Ця стаття адресована всім бабусям і дідусям, які, крім онуків, хочуть ще займатися своїм життям і наповнювати її різними враженнями. Поговоримо про те, як правильно відстоювати свою позицію на свободу вибору, щоб бути зрозумілими та прийнятими. Дорослі діти, ви теж читайте, щоб розуміти своїх мам і тат, приймати їх бажання і дії.

У наш час існує безліч журналів і книг, статей, де даються поради для молодих і майбутніх батьків. Але дуже рідко можна побачити якісь рекомендації для дідусів і бабусь, в яких можна дістати інформацію про те, як прийняти той факт, що ще місяць тому ви були просто мама і тато з дорослими дітьми, а вже сьогодні у вас новий статус і вам потрібно з ним уживатися?

У країнах пострадянського простору, на відміну від західних країн, так повелося, що мами і тата допомагають своїм дітям у вихованні та розвитку онуків, це вважається свого роду обов'язком і якоюсь обов'язковою відповідальністю. Але чи так це? І чи вправі батьки відмовити в допомозі і не відчувати при цьому докори сумління?

/Files/images/tse_vajlivo_znati/внуки.jpg

Я навчилася розуміти своїх батьків

Коли народилася наша донька, ми жили за 1000 км від всіх рідних і близьких, тому справлялися з чоловіком самі, іноді користувалися послугами няні. Через час ми переїхали в місто, де живуть рідні, і мені здавалося, що ось воно - довгоочікуване щастя. Тепер я зможу залишати дитину їм стільки, скільки захочу, і вони з розпростертими руками зустрічатимуть і приймати внучку скільки завгодно. Але цього не сталося, і як зараз пам'ятаю це почуття образи. Як же так, це ж ваша внучка! Так, посидіти з нею пару годин, іноді на ніч взяти - будь ласка, але не часто і з попереднім обговоренням цього питання. Мене це засмучувало, я злилася, я очікувала іншого. Але в якийсь момент я зрозуміла, що вся моя злість і невдоволення - це підступи власного егоїзму, я абсолютно не думала про інших! Адже у наших батьків теж є своє життя, в якій повно справ, якихось труднощів і вони, так само як і ми, мають право на відпочинок, на реалізацію власних бажань і планів!

А може бути, варто поставити собі питання: чому ми хочемо, часом вимагаємо підвищеної уваги до онуків, незважаючи на те, що найчастіше не питаємо у батьків поради, коли плануємо їх завести? Тобто ми ставимо їх перед фактом - у вас буде онук чи внучка, а хочете ви цього чи ні - ваші проблеми!

Чесно і відверто

Дуже важливо, прийнявши позицію вільних бабусі й дідусі, донести її до ваших дітей, без образ і образ. Відверто і відкрито підійти до цього моменту, не відкладаючи розмову в довгий ящик, тому що це може призвести до конфлікту. Народилася дитина, допомогли у налагодженні побуту молодій мамі і зберіть сімейну раду, на якому розкажіть про ваші почуття, плани і бажання.

Розмову можна почати зі слів: «Я дуже рада тому, що стала бабусею, мені подобається займатися і допомагати вам у вихованні онука / онучки, але я також хочу, щоб ви зрозуміли мою позицію, а саме: я можу вам лише допомагати, у вільний від своєї роботи і своїх планів час, але не займатися онуком повністю ... »і т. д. Ви навіть можете запропонувати свого роду графік, мовляв, раз на тиждень ви забираєте онуків на один вихідний або влітку везете їх на море відпочивати, ну і форс мажор - це навіть не обговорюється, у всіх у нас бувають моменти, коли просто треба посидіти з онуками - і крапка!

/Files/images/tse_vajlivo_znati/Внуки-4.jpg

Пам'ятаю, коли ми переїхали жити в місто, де живуть наші батьки, мій батько, мало не в перші дні нашого приїзду, сказав мені фразу: «Внучка - це добре, ми будемо допомагати, але не чекай, що тепер ти зможеш віддавати дитину , коли тобі захочеться і наскільки захочеться. Дітей народжують не для бабусі й дідусі, діти повинні бути з батьками! Інакше тоді навіщо їх народжувати взагалі? А також у нас з мамою є своє життя, яку ми не готові присвятити тільки онукам. Ми хочемо пожити і для себе! »Я важко сприйняла цю інформацію, було прикро, але через час я усвідомила, що була не права, і прийняла їх точку зору! А найголовніше, це було чесно і відверто! Ось що ще було важливо!

Дійте і тримайтеся свого рішення

Дотримуйтеся свого ритму життя і своєї позиції відносно допомоги у вихованні онуків! Прийміть, усвідомте її і більше ніколи не відчувайте за неї докори сумління і почуття провини! Не потрібно виправдовуватися за ваше рішення і змінювати його в залежності від настрою. Вибрали шлях - дотримуйтесь його! Тому як немає нічого хорошого в тому, що сьогодні ви добра і на все згодна бабуся, а завтра - грізна! Це буде заводити в безвихідь ваших дітей і позначатися на ваших з ними відносинах! А ви ж не цього хочете?

• Говоріть про своє рішення впевнено, але спокійно. Не кричіть і не лайте ваших дітей, не сваріться з ними, що, мовляв, вони не розуміють вас тощо. Спокійно обговоріть ситуацію: «Я можу розділити ваші переживання або складності, але, на жаль, в даний момент допомогти не можу , тому що ... » і т. п.

• Завжди аргументуйте свою відмову, вона не повинна бути міфічною і надуманою. Говоріть правду, якою б вона не була, і навіть бажання побути самим - це теж привід для того, щоб сказати «ні», і ви маєте на це повне право. Задумайтеся, хіба буде користь вашим онукам від того, що бабуся чи дідусь нервові й напружені?

• Також - на противагу вищеописаним пунктам - будьте гнучкими. Бувають випадки, коли можна і навіть потрібно піти на поступки.

• Якщо обговорення вашої позиції було прийнято негативно, то дайте час на «подумати» і «прийняти її» вашими дітьми. Адже нікому не приємно чути «ні» у відповідь.

Низький уклін тим, хто, жертвуючи своїм часом і бажаннями, приділяє море часу онукам, низький уклін і тим, хто бере онуків лише на пару годин, - величезне вам спасибі! Це вже колосальна допомога для нас! А взагалі, дорогі батьки, живіть своє життя так, як ви вважаєте за потрібне, тому що вона у вас одна і тільки ваша, і ви маєте право розпоряджатися нею так, як хочете!

Бережіть своїх мам і тат, своїх бабусь і дідусів!

Кiлькiсть переглядiв: 446

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.