Пам’ятка

для батьків з правового виховання

«Мистецтво бути батьком»

Baш малюк ні в чому не винен перед Вами. Ні в тому, що з'явився на світ. Ні в тому, що створив Вам додаткові труднощі. Ні в тому, що не дав очікуваного щастя. Ні в тому, що не виправдав вашого очікування. Ви не вправі вимагати, щоб він вирішував Вам ці проблеми.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/mother-son.jpg

Ваша дитина – не Ваша власність, а самостійна людина. І вирішувати до кінця її долю, а тим більше ламати на свій розсуд їй життя Ви не маєте право. Ви можете лише допомогти їй вибрати життєвий шлях, вивчивши її здібності і інтереси і створивши умови для їх ре­алізації.

Ваша дитина далеко не завжди буде слухняною і милою. Її упертість і капризи так само неминучі, як сам факт її присутності в родині.

У багатьох примхах й витівках малюка винні Ви самі, тому що вчасно не зрозуміли його, не бажаючи приймати його таким, який він є. Виповинні завжди вірити в краще, що є у Вашому малюку. Бути впевненим у тому, що рано чи пізно це найкраще неодмінно проявить­ся.

Караючи, подумай: навіщо?

Сім правил для всіх (Володимир Леві)

Покарання не повинне шкодити здоров'ю - ні фізичному, психічно­му. Більш того, покарання повинно бути корисним, чи не так? Однак, караючи, ми забуваємо подумати про наслідки покарання.

Якщо є сумнів, карати чи не карати, - не карайте. Ніяких покарань в цілях "профілактики", "про всяк випадок"!

За один раз – одне покарання. Навіть якщо вчинків зроблено відразу декілька, покарання може бути суворим, але тільки одне, за все відразу!

Покарання – не за рахунок любові. Що б не трапилося, не позбавляйте дитини заслуженої похвали і нагороди.

Термін давності. Краще не карати, ніж карати із запізненням. Навіть у суворих дорослих законах приймається до уваги строк давності правопорушення.

Покараний – прощений. Інцидент вичерпаний. Сторінка перегорнута як ні в чому не бувало. Про старі гріхи ні слова.

Покарання без приниження. Що б не було, яка б не була провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як перевага вашої сили над її слабкістю, як приниження. Якщо дитина вважає, що ви несправедливі, покарання подіє у зворотний бік!

Дитина повинна боятися не покарання, а вашої прикрості.

Кiлькiсть переглядiв: 621

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.