Чому дітей потрібно балувати

Дитина має бути розпещеною. На те вона і дитина. Вона повинна отримувати все, що в ваших силах їй купити і дати. Тільки так вона виросте самостійною і щасливою людиною.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/balovat2.jpg

Щастя

Чому

Послухайте письменника Набокова, розумну людину: балуйте своїх дітей. Ви не знаєте, що їх очікує.

Дитинство - це дуже короткий період в житті вашої дитини, коли вам повністю підконтрольне її щастя. Ні від кого, крім вас, воно не залежить. І до речі, це той єдиний момент в її житті, коли щастя її так недорого коштує.

Ви ж дійсно не знаєте, як складеться її життя. Ви, звичайно, дуже цього хочете, але ж зовсім не знаєте, чи буде вона щасливою, коли підросте. Ось саме для цього я його і не балую - строго говорите ви - щоб вона потім була успішною і щасливою. Це дуже популярна педагогічна доктрина, але ж в реальному світі вона не тільки не працює, але навіть шкідлива.

Саме те, як нас любили, як нас балували і як нам не відмовляли в дитинстві, ми згадуємо з особливою теплотою. Спогади про щасливе дитинство захищають нас від жорстокого в дорослому житті.

Що б з нами не відбувалося далі, ми хоча б знаємо. Пам'ятаємо, що в нашому житті був час, коли ми були безмежно щасливі. Не позбавляйте своєї дитини такого тотему.

Малюк повинен пам'ятати себе королем. Дайте йому можливість побути абсолютно щасливим у дитинстві, щоб він, дорослий, міг дізнатися про це почуття.

Щоб він, коли виросте, не плутав щастя зі змиренням і не думав, що абсолютного щастя не буває, а буває просто відсутність нещастя.

Щоб такого не сталося, йому має бути з чим порівняти. А кристальне, еталонне щастя потрібно навчитися відчувати в дитинстві. У цьому полягає ваша головна батьківська задача, а не в тому, щоб він ходив на англійську та піаніно.

Як

Як не дивно, це набагато важче, ніж здається. Так, в грошовому еквіваленті дитяче щастя обходиться дешевше дорослого. Йому не «Бентлі» і «Гуччі» потрібні, а найчастіше іграшки і морозиво, але справа ж не в цьому. Справа в тому, що дитині потрібно перестати говорити слово «ні». А так як це слово, до якого у дуже багатьох батьків взагалі зводиться весь процес виховання дитини, відучитися буде дуже важко.

Якщо щось, що дитина хоче зробити або отримати, не загрожує її життю, то чому б і ні? Не ні, а так. Нехай отримає задоволення.

Нехай проживе ще один день щасливою людиною. І яка різниця, що іграшок у неї мільйон, якщо їй зараз потрібна мільйон перша. Це ж вам нічого взагалі-то не коштує. Ви просто боїтеся її балувати. Зупиніться і подумайте, що ви робите - ви боїтеся подарувати дитині задоволення.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/berns-zens-puika-rotallietas-berniba-46445503.jpg

Самоконтроль

Чому

Є ще один важливий момент, про який забувають любителі виховувати дитину в строгості та обмеженнях. Дорослі, які вміють самі себе контролювати і дисциплінувати, виростають тільки з по-справжньому розбещених дітей. Тільки дитина, якій негайно купували все, що вона хотіла, не росте голодною. З роками вона сама вчиться себе зупиняти. Їй і в голову не приходить щось випрошувати, тому що досить просто спокійно попросити і ти отримаєш все, що хотіла.

І коли не треба витрачати сили на випрошування і капризи, виявляється, що взагалі-то можна і не просити.

Дорослішаючи, дитина вчиться порівнювати свої бажання, зважувати їх. У неї немає потреби щось просто вирвати з чіпких батьківських рук. Вона починає усвідомлювати, чи потрібна їй ця річ взагалі. І якщо не потрібна - не просить.

Як

Ви напевно звертали увагу на дітей в магазинах, які вимагають купити їм щось, що їм в взагалі-то і не хочеться мати. Їх займає сам процес - як би так покапризувати, щоб щось отримати. «Добре розпещена» дитина так поводитися не буде.

Вона сама себе контролює, сама дисциплінує - а це те, чому не можна навчитися, і те, що так цінують у дорослих фахівцях в будь-якому професійному середовищі.

Не думайте, що цього не станеться, не бійтеся. Відчуття насичення приходить до всіх дітей. Просто до тих, кого балувати почали раніше, воно й приходить раніше. А потім настане ось той прекрасний момент, коли можна пройти повз магазин іграшок і не зайти в нього взагалі, тому що «тату, ну що ми там не бачили, підемо краще в парк».

/Files/images/tse_vajlivo_znati/shutterstock_279638306-pic905-895x505-95708.jpg

Щедрість

Чому

А ще правильно розпещені діти ростуть абсолютно не жадібними. Їм дуже легко засвоїти концепцію того, як добре і приємно ділитися. Як приємно щось комусь віддати. Їм не здається, що вони чогось позбулися.

Вони не бояться втратити матеріальне (їм ще куплять) і дуже рано починають розуміти, яке це задоволення - комусь щось подарувати, віддати, когось порадувати.

Балувані діти раніше однолітків розуміють, наскільки цінними можуть бути такі нематеріальні задоволення, як бути хорошою людиною.

Як

Дайте своїй дитині можливість робити подарунки іншим. Покажіть їй, як це приємно - бути щедрою, доброю людиною. І як це, по суті, легко, якщо це почуття ще з дитинства не пов'язане у тебе з почуттям позбавлення.

Так з неї виросте людина, якій робити подарунки іншим набагато приємніше, ніж отримувати їх самій.

Так і вийде, що ви, здається, нічого такого не зробили, просто купили на дві вантажівки і три ляльки більше, ніж вашій дитині в реальності було потрібно, а вона виросла доброю, щедрою, хорошою людиною, яку з радістю беруть на будь-яку роботу, тому що вона сама себе може проконтролювати.

А ще вона виросла людиною, яка, коли розповідає про те, яке щасливе у неї було дитинство, - не бреше.

Кiлькiсть переглядiв: 728

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.