Повернутися до звичайного режиму

якщо дитина боїться собак

Ми з'ясували, за допомогою яких психологічних прийомів можна побороти свої страхи, якщо Ви або Ваша дитина боїтеся собак. Кінофобію можна відносно легко вилікувати. Особливо у дітей. З дорослими складніше - не тому, що вони складніше влаштовані, а тому, що часто не вірять, що їм можна допомогти. Але ж можна.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/a566e647578c412f0a4c603dc842e23c.jpg

Головне

Якщо з Вашою дитиною трапилася якась неприємність: її вкусила собака, або просто злякала, чи це була не собака навіть, але щось сталося, і дитина тепер боїться собак або інших якихось тварин, - їй з цим можна допомогти. Не потрібно думати, що це тепер назавжди. Це цілком поправимо, хоч доведеться над цим і попрацювати. Те ж саме стосується вас самих - так вважають Сейді Ф. Дінкфельтер (Sadie F. Dingfelder) і Томас Оллендік (Thomas Ollendick) - відомі дитячі психологи, що спеціалізуються на кінофобії (боязні собак).

Багато дорослих соромляться і часто приховують, що бояться собак чи інших тварин, і абсолютно впевнені, що з цим нічого не можна вдіяти: потрібно просто змиритися і нікому не розповідати. Насправді страху - якого завгодно, і тим більше страху перед тваринами можна позбутися в будь-якому віці,

І в будь-якому віці принцип, за яким це робиться, залишається взагалі-то одним і тим же.

1. Не засуджуйте

Перше, що потрібно робити, якщо Ваша дитина боїться собак, - перестати її засуджувати і соромити. Робіть поблажку на розміри своєї дитини. Це для Вас собака - для неї це величезна конячка. Хіба дивно, що вона її побоюється? І взагалі, малюк повинен зрозуміти, що він може прийти до вас з будь-якими своїми проблемами і страхами, навіть із «ганебними». І Ви його захистите від чого завгодно. У тому числі і від будь-якої собаки. Як тільки про це домовилися, йдемо далі.

2. Страх потрібно проговорити ...

І що набагато важливіше - прийняти. Проходячи повз будь-якої собаки, візьміть дитину за руку, скажіть, що вона у безпеці з тієї простої причини, що вона з вами, а адже ви її не дасте в образу і захистите від будь-якого самого-самого страшного звіра. І тепер, коли вона у безпеці, поговоріть. Досягніть того, щоб дитина виразно артикулювала - вона боїться собаку. Боїться. Ок. Тепер йдемо далі.

3. Слідкуйте за своїми словами

Постежте за тим, які слова Ви використовуєте, коли розмовляєте з дитиною про собак. Краще не говоріть, що ця собака не зла, і - що особливо важливо - ніколи не вказуйте на те, що собака не кусається.

«Не бійся, ця собака не кусається» - уникайте цієї фрази.

Собака може бути доброю, хорошою, спокійною - всі прикметники у вашому розпорядженні, але не потрібно обговорювати ступінь її потенційної «некусачості». Не потрібно взагалі ділити собак на тих, що кусаються і не кусаються.

4. Скорочуйте відстань

Придумайте який-небудь маршрут, який змусить Вас періодично гуляти з дитиною, наприклад, недалеко від собачого майданчика. Міцно тримайте при цьому малюка за руку (якщо він ще маленький - візьміть його на руки) і нагадайте йому, що він під вашим захистом і в абсолютній безпеці.

Всякий раз дуже ненабагато скорочуйте відстань від собачого майданчика. І якщо навіть це метр, звертайте увагу дитини на те, що Ви сьогодні пройшли набагато ближче до собак, ніж зазвичай (навіть якщо це було зовсім ненабагато), і як Ви пишаєтеся тим, що він був такий сміливий. Зробив це - і не злякався (навіть якщо злякався).

5. Не звертайте уваги на час

Ваша кінцева мета полягає в тому, щоб дитина перестала боятися собак. І неважливо, скільки у Вас піде на це часу. Комусь достатньо буде й тижня, а у когось піде цілий рік. Не має значення. Ніколи не рахуйте, скільки пройшло часу з того моменту, як Ви почали працювати над подоланням дитячого страху. Не потрібно дратуватися і турбуватися. Ваше занепокоєння передасться дитині, і це тільки віддалить вас обох від мети.

6. Розмовляйте

Скільки б у Вас на це не пішло часу - Ви молодець і вже дійшли до того, що можете пройти з дитиною прямо поруч з бортиком собачого майданчика. І вона хоча і стискає вашу руку щосили, але не плаче і навіть не квапить Вас, якщо Ви уповільнює крок (а Ви поступово сповільнюйте).

Ваше завдання - дійти до того, щоб Ви з малюком могли зупинитися у майданчика і поспостерігати за тим, як грають собаки.

Розмовляйте з дитиною. Помічайте смішне, веселе, красиве. Може, там є якась особливо грайлива або особливо маленька собачка. Може, Ви чули, як її звати? Або Ви можете придумати їй секретну кличку? Розмовляйте з дитиною про собак.

7. Будьте у всьому першими

Коли міні-перемога здобута і Ви вже можете зупинитися і спостерігати за собаками - зробіть наступний крок. Залиште дитину на безпечній відстані, а самі підійдіть до собаки і, з дозволу господаря, погладьте її. Або навіть пограйте з нею.

А потім знову поверніться до дитини і йдіть у своїх справах, паралельно ділячись враженнями. Розкажіть, як це було - погладити собаку.

У перші кілька разів навіть не пропонуйте дитині наслідувати ваш приклад. Нехай все виглядає так, ніби це вона водить Вас пограти з собаками, а не Ви її.

8. Пора гладити собаку

Для цієї стадії ідеально було б, звичайно, знайти знайомого з собакою. Розпитайте друзів - хтось напевно є господарем тихої спокійної собачки. Якщо немає такої можливості, пошукайте адекватну людину з собакою на тому же ігровому майданчику. Як і минулого разу, спочатку самі погладьте тваринку, але в цей раз запропонуйте і дитині зробити те ж саме. Якщо вона відмовиться - не наполягайте.

І так, поки дитина не погодиться. Візьміть її руку в свою і погладьте собачку разом і тільки по спині. До собачої голови - а це найстрашніша частина собаки - підходити в перший раз не потрібно.

Як зазвичай, один раз погладили - і все, сьогодні більше нікого не гладимо.

Перемогою буде, якщо дитина погладить собаку по спині вже сама. Обговоріть, яка собака - кудлата, пухнаста, тепла. Не потрібно говорити про те, яка вона страшна або нестрашна. Не використовуйте цих слів взагалі.

Якщо вам вдалося домогтися того, що дитина погладила собаку сама хоча б один раз - Ви перемогли. Тепер готуйтеся до того, що дитина попросить купити їй самі знаєте кого.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/131357222826.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1129

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.