ЯК ЗАОЩАДИТИ гроші?

Три секрети фінансового планування

Мама виконує в сім'ї безліч важливих і потрібних функцій. Вона виховує дітей, дбає про їхнє здоров'я, розвиток, навчання. Мама намагається зробити так, щоб у сім'ї були гармонійні, теплі стосунки між дітьми і дорослими. Вона веде господарство в повному розумінні цього слова. «Вести господарство» — зовсім не означає тільки готувати, прати і прибирати. Саме від мами залежить, щоб усе «крутилося і крутилося» правильно. І дуже важливим є розподіл фінансів. Сьогодні ми поговоримо про те, як заощадити гроші. А ще наведемо декілька про­стих прикладів економії для мам, які серйозно займаються розвитком малюків. Щоб не залишитись за тиждень до зарплати без коштів для існування, важливо правиль­но розпланувати бюджет. Навіть якщо у вашій сім'ї цим займається чоловік, усе одно виникає чимало нюансів, які слід врахувати.

/Files/images/batkam_na_zamtku/деньги.jpg

Економія — це зовсім не відмова від усього, що вам хочеться. Еконо­мити означає відкладати гроші на якісь інші витрати.

правило перше

НІКОЛИ НЕ ВИТРАЧАЙТЕ ВСЮ СУМУ, ЯКУ ОТРИМАЛИ.

Є загальні правила, які працюють для будь-якої кількості фінансів. Саме ними і керуються найбагатші люди світу.

10 % від неї ви маєте відкласти, щоб гроші працю­вали. За хороших економічних умов це може бути банківський рахунок, за нестабільної ситуації фінан­систи рекомендують зберігати гроші в різних валю­тах, щоб раптом не втратити багато грошей.

правило друге

ВАШІ ВИТРАТИ НЕ ПОВИННІ ПЕРЕ­ВИЩУВАТИ ВАШІ ДОХОДИ.

Іншими словами, якщо ви постійно заборговуватимете і братимете кредити, ви так і залишитеся на тому ж рівні, на якому є сьогодні (виняток станов­лять позики і малопроцентні кредити на розвиток бізнесу). Для того щоб дотримуватися цього пра­вила, обов'язково ведіть таблицю доходів і витрат. Розподіліть кошти у своєму бюджеті, за основни­ми статті: здоров'я, харчування, квартплата, спорт, розвиток, відпочинок тощо. Не забудьте відкласти гроші «про всяк випадок». Це так звані форс-мажорні обставини: зламався каблук і доведеться лагодити туфлі, до міста приїхав відомий театр, і вам захотілося сходити на спектакль тощо.

правило третє

ПРАВИЛЬНО ФОРМУЛЮЙТЕ СВОЇ ФІНАНСОВІ ДУМКИ.

Ніколи не говоріть: «На це в мене немає грошей». Формулюйте свої фінансові фрази інакше: «Що я по­винна зробити, щоб це отримати, купити, досягти». Енергія грошей не терпить заперечень. Якщо ви весь час говорите, що у вас немає грошей, їх насправді не стане. Обмежуючи себе у витратах постійно, ви відрізуєте собі шлях до заробляння грошей. Якщо ви на чомусь заощаджуєте, ви маєте чітко розуміти, куди витратите те, що змогли відкласти.

Ось декілька секретів заощаджень, які пов'язані з розвитком і вихованням ваших малюків. Завдяки такому підходу ви зможете дістати потрібну суму, щоб влаштувати хороший літній відпочинок або купити дітям велосипед, батут, ковзани. Тобто те, що ви напевно не зумієте зробити самі.

ОРГАНІЗОВУЙТЕ ГУРТКИ ДЛЯ ДІТЕЙ СВОЇМИ СИЛАМИ

Економія від 100 до 1000 грн. на місяць Якщо у вас є компанія матусь із малюками, то ви само­стійно можете організувати гуртки для дітлахів. Напри­клад, хтось із матусь уміє вишивати, комусь подобається співати або танцювати, а хтось талановитий у малюванні. Ви можете скласти розклад, закупити матеріали і розпо­чинати заняття. Для вас це буде безкоштовно. При цьому діти будуть зайняті цікавим і корисним заняттям.

СТВОРЮЙТЕ ДИТЯЧІ РОЗВИВАЛЬНІ ІГРАШ­КИ І ПОСІБНИКИ СВОЇМИ РУКАМИ

Економія від 50 до 1000 грн.

Усілякі сортери і сенсорні килимки, мішечки та інші іграшки для розвитку дрібної моторики і сенсорики ро­бити не лише просто, але й дуже захопливо для творчих мам. Вони створюють різноманітні розвивальні іграшки і діляться ідеями в Інтернеті. Придумуйте самостійно, користуйтеся задумками інших батьків. У будь-якому випадку ті ігри та іграшки, які ви зроби­ли самі, будуть не менш привабливі і корисні для малю­ка, ніж їхні магазинні аналоги. Ляльок і м'які іграшки теж можна шити вдома. Для цього знадобляться лише клап­тики тканини, синтепон, нитки і ґудзички.

ОРГАНІЗОВУЙТЕ ДИТЯЧІ КІНОСЕАНСИ

Економія від 50 до 100 грн. за один сеанс А таких сеансів за рік ви, напевно, відвідуєте чима­ло. Можете зробити імпровізований екран із прости­радла. Чи скористатися проектором. Запрошуйте на сеанс друзів своєї дитини. Перед початком проводьте рухливі ігри і показуйте який-небудь цікавий фільм або мультфільм. Ви також можете показувати дітям діафільми, як у дитинстві. Відшукайте старий проек­тор, поцікавтеся в друзів, чи не збереглися в них старі діафільми. Задоволення буде море, а витрат — жодних. Не знайшли діафільми? Про вас потурбувалися і виклали в Інтернет відскановані діафільми у великій кількості.

ПРОВЕДІТЬ ДИТЯЧИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ САМІ

Економія від 500 до 3000 грн.

Проведення дитячого свята в кафе із залученням аніматорів — задоволення не з дешевих. Година роботи клоуна коштує від 500 грн., що вже говорити про те, у яку суму вам обійдеться тригодинна програма. Сценарій можна придумати самостійно. При цьому він буде абсолютно унікальним, і ви зможете врахувати всі переваги й особливості характеру саме вашого малюка. Щоб не орендувати дороге кафе, можна зробити пікнік у саду, у парку, у дворі. Навіть якщо день народження ви святкуєте взимку, що може бути краще за гарячий чай із термосу, шашликів біля багаття або кулешу?

Кiлькiсть переглядiв: 889

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.