Як впливає реклама на дитину?

На жаль, багато батьків для своїх дітей показують не кращий приклад для наслідування. Адже ні для кого не секрет, що в багатьох сім'ях є телевізор в кожній кімнаті і на кухні, де мама щодня подовгу дивиться ток-шоу або серіали, а тато, в вітальні повернувшись з роботи, тут же вмикає телевізор і дивиться улюблений канал. А у вихідні тато може цілий день пролежати на дивані, перемикаючись з одного каналу на інший, а мама на кухні під телевізор готує і миє. У таких сім'ях дитині нічого не залишається, як сидіти перед телевізором і дивитися незліченні рекламні ролики.

/Files/images/batkam_na_zamtku/49862.jpg

Особливо їм подобаються ті кадри, де головними героями реклами є діти або персонажі з мультфільмів. Маленькі діти дуже швидко засвоюють інформацію, яка запам'ятовується ними на все життя. Це знають рекламодавці і спеціально створюють рекламу, спрямовану на дітей з яскравими веселими картинками, смішними героями за участю дітей, героїв мультфільмів і тварин. При перегляді такої реклами діти завмирають перед телевізором, відвести їх від екрану часом просто неможливо. А якщо батьки вимикають телевізор під час рекламного ролика, діти починають вимагати включити його і голосно плачуть.

З реклами діти з маленьких років твердо засвоюють, що людина може стати щасливим, купивши новий стільниковий телефон, здоровим - випиваючи баночку йогурту або склянка консервованого соку, сильним - з'ївши батончик Снікерса або пачку чіпсів, красивим - скориставшись кремом від зморшок або засобом від прищів. Такі рекламні ролики підривають здоровий спосіб життя, відволікають увагу дітей від істинних цінностей життя, яким хочуть навчити своїх дітей батьки. Адже рекламуються в основному напівфабрикати, якими треба перекусити при першому відчутті голоду і газованої води, які швидко втамовують спрагу і дають заряд бадьорості на цілий день.

Діти чудова аудиторія для рекламодавців, Вони не пропадають цілими днями на роботі і якщо їх привчити до перегляду телевізора, то, відвідуючи магазин, разом з батьками вони будуть вимагати чупа-чупси, шоколадні батончики, іграшки, йогурти, жуйки, рекламу яких бачили по телевізору. А вже з п'яти років у багатьох дітей є свої кишенькові гроші. Щоб збільшити ефект впливу реклами на незміцнілі дитячі уми, до створення реклами залучаються багато психологів, соціологів і фахівців з дитячого розвитку. Успіхи їх наявності, а як же поступати батькам? Як захистити своїх дітей від впливу реклами?

Психологи вважають, що на формування погляду на рекламу у дітей молодшого віку дуже важливе ставлення до неї їхніх батьків. Батьки повинні більше спілкуватися зі своєю дитиною і пояснити йому, що реклама це лише спроба нав'язати чужу думку і до неї треба ставитися вибірково. Що є речі, які деякі дядьки й тітки не можуть продати, тому вони їх показують по телевізору, щоб купили їхні діти, які ще не розуміють, що вони не можуть бути корисними для їхнього здоров'я.

Батьки повинні своїм прикладом показувати дитині, що життя не складається лише з роботи і телевізора. Дозувати час перебування біля телевізора треба починати, перш за все, з самих, нехай телевізор не перетворюється для вашої родини на єдиний спосіб проведення часу. Разом з дитиною придумайте цікаві для нього заняття, читайте книги, грайте і гуляйте на свіжому повітрі. Знайомити дітей з телевізором рекомендують, починаючи з 3-х років, а до цього можна дивитися мультики по DVD. Дітям старше трьох років дозволяйте сидіти за телевізором 20-40 хвилин у відведений для цього час. Коли йде небажана для перегляду малюка реклама, вимикайте непомітно для дитини звук. Картинки без звуку дивитися нецікаво. Можна відвернути увагу дитини якимось цікавим заняттям.

Для маленької дитини все, що відбувається на екрані сприймається, як справжнє, вона ще не здатна відрізнити правду від вигадки. Тому образи головних героїв рекламних роликів вони копіюють як модель поведінки. А в рекламі найчастіше це негативні образи, які діють на догоду своїм бажанням. Людина з реклами зазвичай страждає розладами шлунку, застудами, карієсом, запахом з рота, лупою і недоліком грошей. А дістати гроші, легко і просто, достатньо для цього оформити кредит або виграти приз. Про те, що гроші треба заробити в рекламах не показується. Але реклама все ж має і деякі плюси. Вона дає дитині інформацію про те, що зараз модно і розвиває пам'ять дитини. Діти легко запам'ятовують фрази з рекламних роликів і повторюють їх. Завдання батьків - постаратися, щоб ці цитати і фрази не нашкодили розвитку психіки і відношенню до його життя.

Кiлькiсть переглядiв: 416

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.