Як підготувати дитину до школи та уникнути помилок

Тільки відлунали перші дзвоники, запросивши цьогорічних першокласників до Країни знань, а питання підготовки до школи знову стає актуальним. Усе частіше стурбовані матусі й татусі нинішніх 5-6-річних малят запитують: як з користю організувати роботу з майбутніми школярами вдома. Подаємо пам’ятку для батьків, яка допоможе якнайкраще підготувати дитину до школи та уникнути помилок.

НЕПРАВИЛЬНО ПРАВИЛЬНО Використання художньої літератури
Залякувати навчанням у шко­лі, поганими оцінками, на кшталт: "Це зараз ти граєш­ся, а в школі треба працюва­ти, вчитися". Формувати адекватне уявлення про школу, інтерес до пізнавальної та інтелектуальної діяльності. Актуальний для дитини, розвивальний матеріал, який задовольняє її допитливість стимулює пізнавальну активність, відтак формує бажання йти до школи, аби дізнатися ще більше.
Читати нудні нотації, які не викликають у дитини жваво­го інтересу, змушувати по­вторювати абстрактні пра­вила поведінки. Інсценізувати, "проживати" й об­говорювати з дитиною конкретні приклади з життя, разом розмірко­вувати над висновками. Різні життєві ситуації у якісних малюнках, казках, оповідках та настільних іграх з наступною подачею правил.
Примушувати дитину до ро­зумової та навчальної діяль­ності (читати, обчислювати, писати). Заохочувати дитину пізнавати нове через ігрову та практичну діяль­ність, пропонувати розвивальні ігри-вправи. Ігрові завдання, об'єднані захопливим сюжетом, цікаві досліди.
Вимагати від дитини розв'я­зувати задачі та приклади, подані у сухій задидактизованій формі. Ненав'язливо залучати дитину до пошуку відповідей на цікаві логічні завдання, задачі, приклади у різноманітній відповідній вікові діяль­ності. Захопливі логічні та математичні завдання у настільних та рухливих іграх, бесіда за картинами та літературними творами.
Спонукати виконувати завдан­ня у прописах, що не відпові­дають віковим особливостям. Зміцнювати м'язи кисті руки, роз­вивати дрібну моторику під час ма­лювання, аплікації, ліплення тощо. Нетрадиційні техніки, цікаві види образотворчості.
Нав'язувати дитині вивчення літер, змушувати читати сло­ва або речення на швидкість, незважаючи на розуміння нею прочитаного. Багато читати дитині високоякісної художньої літератури, обговорюва­ти сюжет, образи, художні прийоми, використані автором, збагачувати словник, задовольняти природний інтерес до вивчення літер. Найкращі зразки художнього слова, оригінальні мовленнєві завдання, бесіди, що готують до свідомого читання, прості тексти для самостійного читання.
Кiлькiсть переглядiв: 520

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.