Як навчати музики найменших

«Виховання талантів» - це не тільки методика викладання гри на музичних інструментах,а й ціла філософія.

Не можна дати малюку в руки інструмент і сказати – грай! Примус тільки шкодить навчанню. Головне – пробудити у дитини бажання грати, зацікавити її не лише музичним інструментом, а й мелодією, процесом гри, емоціями, які вони викликають.

Чим частіше дитина слухає музику, тим простіше їй навчитися грати на інструменті. Постійне слухання створює також рольову модель для її гри в майбутньому. Варто зазначити, що діти не втомлюються від слухання музики – це характерно тільки для дорослих.

Батьки і педагоги мають пам’ятати, що кожен малюк унікальний, і не слід вимагати від нього більше,ніж він може на цьому етапі. Будь-яку спроби чи вияв бажання отримати нові знання варто зустрічати щирою похвалою та підтримкою. Позитивний настрій має панувати на музичних заняттях та вдома. Адже малюки вчаться завдяки ентузіазму, і їхні успіхи потребують підтримки, а виступи – заохочення.

Багаторазові повторення дають значно більший ефект щодо формування і закріплення технічних навичок.

Дитині варто давати слухати якомога більше гарної і різноманітної музики. Музика може звучати не голосно як фон у повсякденному житті, підчас занять, ігор, обіду,сну вдома і в дитячому садку. Для наймолодших дітей можна записати прості народні мелодії. Малюка постійно треба зацікавлювати заняттями. Під час занять варто щиро заохочувати малюка, визначаючи навіть найнезначніші успіхи. Особливу увагу слід приділяти розвитку чуття ритму. Педагоги мають пам’ятати про необхідність підтримки оптимального темпу шляхом уникнення надто швидкої чи надто повільної гри.

Важливу роль варто відводити і домашній підготовці. Необхідно пояснювати суть домашнього завдання малюкам, по можливості, демонструвати його на практиці. Наскільки успішним виконавцем стане дитина, більшою мірою залежить від того, наскільки серйозно і творчо підійде педагог до процесу навчання саме цієї дитини, враховуючи її індивідуальність, здібності, нахили, інтереси, рівень умінь і навичок. Але, забудь-яких умов, така робота дасть кожному малюкові величезний поштовх для розвитку як музичних, так і всіх інших видів здібностей.

Кiлькiсть переглядiв: 367

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.