«Святкуємо день народження вашого малюка»

Дитина народилася! Віднині цей день буде найважливішою датою у календарі сімейних свят. Цей особливий день сповнений вітань, подарунків, щирих побажань,очікування дива.

День народження дітей раннього віку, як правило, відзначають у сім’ї, а для молодших дошкільнят батьки намагаються організувати святкування у розважальних закладах. Однак, батькам слід зрозуміти, що день народження дитини – це, насамперед, родинне свято, і ще одна можливість виявити свою турботу і любов.

А щоб святкування вдома було цікавим і запам’яталося надовго, пропонуємо кілька порад:

Для дітей, яким виповнюється 1, 2 роки, свято дня народження готують найближчі люди — мама, тато, дідусі, бабусі, хрещені батьки. Прикрашають кімна­ту повітряними кульками, паперовими ліхтариками, янго­лятами чи пташками, виконаними в техніці орігамі. Свят­кове вбрання, гарна зачіска дозволяють малюку почуватися справжнім принцом чи принцесою на балу. Спілкуючись з винуватцем зібрання, дорослим варто частіше використовувати слова "іменинник", "іменинни­ця", "подарунки", "один рік", "два роки", щоб формува­ти у малюка відповідні уявлення, збагачувати словник. Також можна попросити його показати на пальчиках кіль­кість років.

Незважаючи на емоційне пожвавлення, присутність гостей, батькам варто пильнувати за дотриманням режиму дня. Не слід жертвувати сном малюка заради свята. Бажано, щоб усі привітання дитина отримала у першій половині дня до денного сну. У другій половині дорослі можуть у ролях почитати або розіграти казку, показати пальчиковий театр.

Започатковуючи родинну традицію святкування дня народження, варто па­м'ятати про такий важливий атрибут, як іменинний пиріг (торт) із обов'язковим задуванням свічок і загадуванням бажан­ня.

Так, з перших років життя у малюка формуватиметься почуття захищеності, впевненості у родинній підтримці.

Трирічний малюк знає, коли він народився, називає скоріше не дату, а пору року (влітку, взимку тощо). Знає, що приходять гості, дарують подарунки, тому в процесі підготовки до святкування дитина може брати без­посередню участь. Приймаючи подарунки від гостей, малюк вчиться до­тримуватися правил етикету: дякувати за привітання, розгортати подарунки разом із дорослим, не капризува­ти, коли щось не подобається. Батькам варто акцентувати на тому, що він — господар свята і має поводи­тися відповідно.

Якщо на свято запрошені діти, то їм варто запропонувати пластилін, фломастери, папір для малювання, а тоді зробити виставку дитячих робіт.

Цікаво організувати з малюками рухливі ігри сюжет­ного характеру "Квочка і курчата", "Кіт і миші" тощо.

Діти четвертого року життя вже з не­терпінням чекають свого дня народжен­ня. Так, на ос­нові конкретного пе­реживання урочистої події в житті кожної дитини форму­ється стиль поведінки: відкритість, щирість, оптимізм, довіра, самостійність, відповідальність, комуніка­бельність, товариськість.

Старші дошкільники вже досить добре розуміються на грошах і тому цілком конкретно висловлюють свої думки щодо подарунків. І батькам дуже важко утриматися від надмірного обдаровування дітей. Перш за все, батьки мають зрозуміти, що дитині необхідна їхня увага і спів­участь в усіх справах. Найбільшою радістю для малю­ка буде батьківська підтримка, а не чергова лялька чи машинка.

Перед проведенням домашнього свята доцільно роз­робити його сценарій, долучивши до планування і ди­тину, звичайно ж, залишивши місце для сюрпризів і несподіванок. Так, дитина разом з батьками може офор­мити листівки-запрошення для гостей, прикрасити кім­нату тощо. Дітям цього віку дуже цікаві різні експерименти, досліди. Можна запропонувати виступ ілюзіоніста із залученням глядачів.

Залежно від сезону, можна запропонувати ді­тям розваги на свіжому повітрі: ліплення зі снігу чи катання на водних гірках.

Подарунком для дитини має стати не чер­гова лялька чи машинка, а щось незвичайне (біла хмаринка дивовижної форми, квітка, яка розцвіла, чудовий захід сон­ця, тощо). Ці подарунки можна сфотографувати, намалювати, придумати, скласти про них казку і берегти у серці протягом життя.

Дуже добре, коли дитині дарують цуценя чи кошеня. Живий подарунок — це щоденні клопоти, але й радості, і маленькі уроки життя, які дитина буде ви­конувати разом з дорослими.

Найголовніше, що потрібно для створення справжнього свята для дитини – це власний інтерес та бажання батьків. І тоді день народження для дитини буде святом тепла і любові.

Кiлькiсть переглядiв: 408

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.