Що означає бути батьком?

Батько – це один з перших об’єктів, який грає роль в ранній ідентифікації дитини. Саме батько допомагав усвідомити новонародженому його стать. Ти – дівчинка! Ти – хлопчик!

Тато для дитини не просто рідна людина, а зразок чоловіка, символ мужності, чоловічого начала. Батько допомагає малюкові скласти уявлення про себе самого і про оточуючих.

Батькові властива природжена реакція у напрямі турботи про дружину і дітей, і їх захисту. Саме новонароджений дуже сильно впливає на зміцнення інстинкту захисту у чоловіків.

Роль тата – певний приклад поведінки, джерело упевненості і авторитету. Батько – уособлення дисципліни і порядку.

Батько – найбільш природне джерело пізнання про світ, працю і техніку. Він сприяє орієнтуванню на майбутню професію і створює соціально корисні цілі та ідеали. Батько проводить малюка по дорозі до людського суспільства. Батько може сформувати у дитини здібність до ініціативи і протистояння груповому тиску.

Авторитарність батька створює на розумові характеристики дітей позитивний вплив,тоді як авторитарність матері – негативний.

Батько менше опікає дітей, надає їм більше самостійності,виховуючи в дитини самодисципліну. Цим самим батьки заохочують процес відділення дитини від матері і прискорюють адаптацію до соціальних умов.

Батько – єдиний герой для дитини, який здатний розігнати тіні і злякати будь-яке чудовисько. З татом у дитини пропадає страх. Тато – це божество! Тато – всемогутній і невразливий, він може все в очах дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 396

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.