починаємо працювати батьками


Перші ознаки комп'ютерної залежності вашої дитини вам перерахує будь-який психолог: прогуляв школу – грав в комп'ютерну гру, принаймні одну ніч провів біля комп'ютера, їсть і п'є чай біля нього ж. До цих “чудових” ознак додамо ще такі: груба, дратівлива, забуває поїсти і почистити зуби, перебуває в поганому настрої, не знає чим себе зайняти, коли її улюблена іграшка комп'ютер – зламалась.

І щоб зовсім повірити в “практичну” втрату своєї дитини, поспостерігайте за її поведінкою з друзями, якщо такі ще залишились. Чи розмовляє вона з ними по телефону і про що. Коли вони приходять в гості, то чим займаються. Чи приносять додому нові диски з комп'ютерними іграми.

Все дуже просто і в той же час надзвичайно складно. Не будемо говорити про те, що комп'ютер – це реальна загроза здоров'ю вашої дитини. Хоча, насамперед, шалене навантаження на очі і мозок.

Як же змінити ситуацію. Перш за все необхідно проводити час разом з вашою дитиною. Спочатку через “не можу”. Купуємо ковзани, велосипед, білети на концерт, в кіно, зоопарк, цирк. Будь-куди і будь-що – тільки всі разом. І починаємо працювати з батьками. Ви коли-небудь задумувались над тим, що це одна з найважчих професій на землі?!

Єдине, що хвилює ваших дітей – це ваша увага. Тому, не дивлячись на відсутність настрою, бажання спілкуватися, беремо їх за руку і починаємо нове життя, в якому вони навчаться клеїти паперового змія, кататися на роликових ковзанах, складати вірші, спілкуватися з навколишнім світом. І ось тоді ваші діти скажуть вам “спасибі”. За любов, за дружбу, за душевний комфорт.

Ви ще вагаєтесь? Тоді подумайте про те, на що пропонують звернути увагу всі дитячі психологи: діти в дійсності живуть побаченим. І фільми агресивного змісту не можна дивитись не тільки тому, що вони можуть розплакатись. В основному із-за того, що для них побачене насильство стає нормою. Це у дорослих є межа між “можна” і “не можна”. А у дітей нічого подібного немає. Ну немає, і все тут...

Кiлькiсть переглядiв: 90

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.