10 речей, які ваша дитина повинна знати і вміти в 10 років

Виховання дітей - складна штука. Ми намагаємося щосили, щоб цей процес пройшов гладко, прагнемо прищепити їм якісь принципи і практичні навички. Але іноді складно зорієнтуватися, що саме повинна дитина знати і вміти до своїх років.

10 - це перший двозначний вік дитини. 10 - це певний поріг, за яким ваше чадо починає відчувати себе більш самостійною і самодостатньою особистістю. Але чи готова дитина до своїх десяти свічок на торті?

Ось 10 речей, які вона повинна знати і вміти до того, як їй виповнилося 10.

Самостійно одягатися і знати правила гігієни. 10-річна дитина не тільки вмивається сама, але і купається. А навчитися одягатися і роздягатися вона повинна, ну скажімо прямо, набагато раніше. Ваша дитина вже доросла, і їй під силу обслуговувати себе самостійно.

Розуміти, як змінюється її тіло. Сьогодні існує маса корисної літератури і статей на цю тему в Інтернеті. Поки консервативні матусі та бабусі будуть ахати і охати, улюблене чадо пізнає ази статевого виховання від однокласників або дітей у дворі. І швидше за все, в збоченій формі. Вона повинна розуміти, що росте, і її організм росте разом з нею. І звичайно, знати про те, що у дівчаток і хлопчиків все влаштовано по-різному.

Вміти приготувати собі елементарний сніданок або розігріти обід. Занадто чутливих матусь можу запевнити, що в 10 років дитині під силу не спалити квартиру і не порізатися ножем, відрізаючи собі хліб і намазуючи його маслом. Ну а для надто недовірливих осіб придумали мікрохвильовки. Не вміти в 10 років дістати тарілку з холодильника і поставити її в СВЧ-піч - просто смішно.

Знати свою адресу і знати дорогу додому. Якщо дитина в 10 років не може запам'ятати дорогу додому, то це повинно викликати тривогу. Природно, це не відноситься до тих випадків, коли ви тільки що переїхали на нове місце. Навіть півторарічні малюки впевнено тупотять на два кроки попереду мами, яка штовхає їх коляску додому з найближчого скверу. Тому що вони знають, де живуть. Так що і в 10 років це під силу.

Розуміти, що гроші не падають з неба. Діти повинні розуміти, що ходити на роботу - це тяжка праця, а не легка і захоплююча забава. Щоб дати дитині відчути ціну грошей, запропонуйте їй сходити в магазин разом з вами, склавши попередньо список покупок. Обов'язково візьміть з собою обмежену кількість коштів.

Вміти вирішувати свої проблеми. У 10 років бігати по кожному найменшому приводу до мами і тата - просто неприйнятно. Навчіть дитину відчувати грань і розуміти, коли ситуація екстрена, а коли вона може вирішити свою проблему сама. Це складно, але це потрібно.

Розуміти, що в світі є і погані люди. Просто чудово, якщо дитина любима і у неї багато друзів. Але в 10 років і хлопчики, і дівчатка повинні віддавати собі звіт в тому, що не всі люди добрі і хороші. Серед них є лиходії, негідники і навіть злочинці. Про це ваші діти просто зобов'язані знати.

Вміти розпоряджатися своїм часом. Допоможіть своєму чаду в цьому. Складіть разом з сином або донькою розпорядок дня. Нехай дитина обов'язково візьме в цьому участь. Вона повинна цінувати свій час і бути організованою. У цьому графіку повинно бути відведено час і на ігри, і на розваги. Але вони не повинні стояти в пріоритеті.

Поважати інших людей і саму себе. Це воістину складне мистецтво, яким оволоділи, мабуть, не всі дорослі люди. Але повага - одна з основ будь-якої сім'ї і цивілізованого суспільства в цілому. Як навчити цьому дитину? Будьте їй добрим другом і надайте допомогу, коли це потрібно. Виховуйте повагу в родині, не сперечайтеся і не сваріться при дитині зі своїми батьками і партнером. Інакше всі ваші зусилля будуть марними.

Розуміти, що її дуже сильно люблять. Як це реалізувати? Доводьте це кожен день своїми вчинками. Не дорогими подарунками, а увагою, підтримкою і турботою. І, звичайно, простими, але найсолодшими словами «Я тебе люблю».

Кiлькiсть переглядiв: 209

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.